Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Marcina Jakimowicza przepis na post

Zanim jeszcze rozpoczął pracę w "Gościu Niedzielnym", Marcin Jakimowicz podzielił się w z czytelnikami naszego pisma swoim przepisem na post.

 

"Marcin Jakimowicz mówi o sobie, że ma wyjątkowo słabą wolę. Twierdzi, że jest mistrzem świata w łamaniu postów. Ile razy próbował sobie czegoś odmawiać, nie wychodziło" - pisał "Gość" w 2004 r.

- Ale odkryłem ostatnio genialną akcję: oddaje się jakąś konkretną sprawę Maryi na... 24 godziny. Wytrzymaj z pomocą Maryi tylko 24 godziny. To wbrew pozorom sporo czasu. A potem, jeśli się uda, następne 24 godziny. To konkret. Bo człowiek od razu chciałby góry przenosić. I dziwi się, kiedy to nie wychodzi. A Pan Jezus mówi: chcesz przenieść ogromną górę? Twoja wiara musi być... maleńka jak ziarnko gorczycy. Wierzę w taką maleńką akcję Matki Boskiej. Dzięki niej wyprowadziła wielu moich znajomych z ich zniewoleń - mówił Marcin Jakimowicz, cytowany w wielkopostnym numerze "Gościa" sprzed 29 lat (nr 8/1994).

Historia GN jest tyleż długa co ciekawa. W kolejne „retrowtorki” w serwisie Retro Gość będziemy przybliżać fragmenty tekstów oraz ilustracje, wyłowione z archiwum „Gościa Niedzielnego”. Warto też śledzić profil Retro Gościa na Instagramie!

Marcina Jakimowicza przepis na post  
« 1 »
TAGI: